Z-WARE

Docházkový SW

Docházkový software slouží k evidenci, kontrole a součtování odpracované doby, přesčasů, sledování odpoledních, nočních aj. směn, specifických nepřítomností, sledování přítomnosti a nepřítomnosti zaměstnance na daném místě, generování přestávek, dovolené, OČR, lékař, služební pochůzka, nemoc, oběd, atd. Funguje v podstatě jako elektronická kniha docházky. Obsahuje výstupní sestavy evidence docházky pro celou řadu mzdových systémů a seznam podporovaných mzdových systémů je neustále rozšiřován.

Docházkový SW firmy Z-WARE je koncipován hierarchicky (stanice, terminály, čtečky, externí zařízení) a je vystavěn stavebnicově. Po funkční stránce je systém součástí komplexního identifikačního docházkového a přístupového systému. Jednotlivé prvky systému je možno kombinovat a doplňovat (různé druhy identifikačních médií, různé periferie).

Součástí software docházkového systému Z-WARE jsou následující aplikace:

Databáze docházkového systému

Databáze docházkového systému by měla být umístěna na stabilním stroji nejlépe vybaveném záložním zdrojem.

  1. Souborový přístup - data jsou uložena v tabulkách .DBF (Microsoft Visual FoxPro). Tabulky mohou být umístěny na libovolném souborovém serveru (fileserver) umožňujícím současný přístup více uživatelů prostřednictvím počítačové sítě. Pro menší instalace může jako souborový server posloužit obyčejný stolní počítač PC s operačním systémem Windows, na kterém bude nastaveno sdílení adresáře. Podporované operační systémy: Windows, Linux/Unix, Novell atd. Tento způsob provozu nevyžaduje instalaci žádného dalšího SW a je vhodný především pro instalace s menším počtem osob, kde není k dispozici podporovaný SQL server.
  2. SQL server - provoz databáze docházkového systému na SQL serveru se vyznačuje vyšší bezpečností a spolehlivostí. Současná verze systému umožňuje provoz na Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL a Oracle 9g a novější. V případě MySQL a PostgreSQL je možný provoz databáze na platformách Windows, Linux i Unix.

Požadavky na PC

Hardwarové požadavky na jednotlivé softwarové části docházkového systému jsou přibližně stejné. V případě menších instalací je možné všechny tři části provozovat na jednom počítači.

Minimální konfigurace

Doporučená konfigurace

Uvedená konfigurace je pouze orientační. Požadavky zejména na serverovou část docházky se mohou značně lišit podle množství zpracovávaných dat, počtu současně připojených klientů, použitém typu databáze.

Validní XHTML 1.0 a CSS. Design © Blue Beret 2006–2008