LED hodiny

LED hodiny_01

Digitální hodiny Z-WARE slouží primárně jako doplněk k docházkovým systémům pro zobrazování času ve větších výrobních halách, chodbách či jiných prostorách. Hodiny zobrazují čas synchronizovaný s docházkovým terminálem, tudíž mají zaměstnanci neustálý přehled času v průběhu směny. Zařízení taktéž obsahuje výstup na zvukovou sirénu, která může signalizovat hlasitým tónem začátky a konce směn, přestávky, technologické pauzy či jiné přerušení pracovní činnosti.

Hardware i software hodin je náš vlastní produkt, takže po domluvě a úpravě firmware je lze také využít k jakýmkoli jiným činnostem, jako například časomíra, odpočty různých dějů, zobrazování skóre zápasů, atd.

Popis hardware

Základem digitálních hodin jsou zobrazovací segmenty složené z vysoce svítivých LED diod s pozorovacím úhlem až 120°. Hodiny a minuty mají výšku čísla 110mm a vteřiny 70mm. Formát zobrazování času je 12:25:59, deska taktéž obsahuje možnost rozsvícení desetinných teček pro případné zobrazování data. Intenzitu svitu diod lze uživatelsky nastavit v 10 úrovních podle daného umístění.

O řízení se stará mikroprocesor řady ARM. Na desce je taktéž osazen vstup pro externí teplotní čidlo, které může zobrazovat vnitřní nebo venkovní teplotu. Nastavení hodin je řešeno několika způsoby. První možnost je využití externí číselné klávesnice, na které se přímo vyťukávají hodnoty časů přestávek a doby jejich trvání. Další možností je synchronizace s naším docházkovým či přístupovým systémem po datové sběrnici či ethernetu. A jako poslední varianta zbývá nastavení pomocí doplňkového SW, ve kterém se přímo vyplňují hodnoty v tabulce a následně se do hodin odešlou.

Co se týče rozhraní, tak hodiny volitelně obsahují: Ethernet, RS232, RS485, USB, bezdrátový modul na 868MHz a externí klávesnici.

LED hodiny_02

Mechanický popis

Hodiny obsahují základní desku, na které jsou osazené LED diody, spínací prvky, řízení a volitelně veškeré komunikační rozhraní. Deska je z přední a zadní strany krytá matným pískovaným plexi, které dobře rozptyluje svit diod. Zadní strana hodin má v sobě taktéž vyfrézované otvory pro případné zavěšení na zeď. V případě, že je zvolena jiná barva než červená, je vždy použito mléčné plexi bílé barvy.

Řídící desky se také dají sešroubovat zády k sobě a vzniknou tím hodiny oboustranné, vhodné pro montáž do dlouhých chodeb nebo prostředků hal. Hodiny je taktéž možné dodat jako samostatnou řídící desku, kterou je potom možné vestavět do zdi, sádrokartonu či panelu přístroje.

Technické informace

 • Rozměry: 465x130x25mm
 • Výška číslic: hodiny a minuty 110mm, vteřiny 70mm
 • Svítivost jednotlivých LED: 600mcd
 • Barva segmentu volitelně při objednávce (červená, modrá, zelená, bílá)
 • Napájení: 11 – 14V=
 • Spotřeba: podle intenzity jasu 100 – 1100 mA
 • Připojitelnost: RS232, RS485, Externí klávesnice, USB, Ethernet
 • Výstupy: bezpotenciálový spínací nebo rozpínací kontakt, napěťový výstup dle zdroje do 2A
 • Počet signalizovaných časů: zatím 20, lze rozšířit
 • Provozní teplota: - 10° až + 50°
   
Ke stažení
Příloha Size
LED hodiny-manuál 440 KB
LED Hodiny - popis 1.93 MB