Řídící jednotka iTouch

Řídící jednotka iTouch slouží primárně pro ovládání dalších dveřních prvků, jako jsou VOS terminály, čtečky, elektromagnetické zámky, sirény, atd. Řízení probíhá primárně po průmyslové sběrnici RS485 při použití více prvků a velké vzdálenosti (až 1200m) nebo RS232 při jedné čtečce na krátkou vzdálenost. Vlastní hardware obsahuje čtyřjádrový procesor a 1GB RAM a má tedy velkou výkonovou rezervu pro pozdější aktualizace softwaru a integrace nových funkcí. Pro ukládání dat a vlastní operační systém zařízení obsahuje paměť typu FLASH, a to v základu 16GB s možným rozšířením až na 128GB. Samozřejmostí je také integrované ethernetové rozhraní pro připojení terminálu do PC sítě. Jako operační systém slouží LINUX.
Řídící jednotka může volitelně obsahovat integrované bezdrátové technologie, a to jak WiFi, tak Bluetooth. WiFi se využívá k připojení terminálu do počítačové sítě všude tam, kde to není možné provést metalickým kabelem a Bluetooth může sloužit k bezdrátovému připojení čtečky u blízkých dveří či jiných senzorů a zařízení.
Řídící jednotka má možnost provozovat přístupový databázový server přímo v jednotce, což je perfektní volba pro menší organizace, které nevlastní žádný server či PC, na kterých by tato data mohla být uložena. K vlastní práci s přístupovým programem pak tedy stačí například obyčejný notebook, který se po síti připojuje do databází v terminálu. Terminál bývá napájen záložním zdrojem, takže je jeho funkčnost, a tím i databáze, zajištěna i několik hodin po výpadku elektrické sítě 230V.
Řídící jednotku lze využít k přímému otevírání dveří, odblokování turniketů nebo jiných podobných zařízení. Za zmínku také stojí možné propojení s EZS. Jednotka pracuje v plně on-line režimu a buď je ovládána řídícím skriptem na PC (server, linuxová stanice, NAS zařízení) nebo, jak již bylo popsáno výše, řídí sám sebe a databáze je potom uložena přímo v něm. Jednotka také obsahuje průmyslovou sběrnici RS485, na kterou lze připojit až 16 dalších zařízení. Převážně to bývají další přístupové dveře, hlídání neoprávněných průchodů, hlídání trvalého otevření dveří, atd.
Zařízení iTouch si sami vyrábíme a programujeme, takže je možné dle požadavků zákazníka doplnit případné speciální funkce či integrovat ovládání nového externího zařízení.

Hlavní rysy řídící jednotky iTouch:

  • Ovládání až 16 různých zařízení a 32 externích čteček (dveře, turnikety, vrata, závory, magnetické snímače, infrazávory, LED hodiny, atd.).
  • Čtyř jádrový procesor s 1GB RAM a 16-128 GB FLASH.
  • Jednotka může volitelně obsahovat rozhraní WiFi pro jeho bezdrátové připojení do PC sítě.
  • Napájení 12V, 800 mA – 1200 mA (podle provedení čtecího zařízení a způsobu komunikace).
  • Rozsah pracovních teplot – podle provedení od –20° do 50°C.
  • Vnitřní hodiny jsou automaticky synchronizovány s řídícím PC, který si může přesný čas brát přímo s internetu. Taktéž lze nastavit, že si terminál bere čas sám přímo z internetu.

Řídící jednotka iTouch_01
 

Ke stažení
Příloha Size
Řídící jednotka iTouch 1.61 MB