Čtečky

 

Nové typy bezkontaktních čteček 

Tyto nové typy čteček slouží k přístupovým a také k evidenčním účelům a jsou určeny pro přístupový systém, který Vám zajistí přehled o pohybu osob v prostorách Vaší organizace.

Dále nabízíme nový typ čteček i pro stravovací systém, pro který vyvíjíme speciální druh čteček s informačním displejem určený pro jídelny a jiná stravovací zařízení pro výdej obědů a identifikaci strávníka. 

 

Wifi čtečka

Do naší nabídky pro přístupové systémy do dveří, bran, závor i výtahů jsme přidali čtečku fungující přes Wifi připojení. Čtečka je určena především pro prostory, kde je problematické dotažení kabeláže nebo kde potřebujete kabeláž z jakýchkoli důvodů vynechat úplně. Využití je časté například u historických budov, u vzdálenějších dveří, ale především u výtahů, kde se vynecháním kabeláže značně ušetří pracnost montáže a tím i Vám ušetří finanční prostředky. 

Čtečku je možné dodat ve standardních provedeních ostatních přístupových čteček. 

Přístupové čtečky

      Čtečka - Příchod         Čtečka zámek zavřeno       Čtečka šipky - zelená

 

Stravovací čtečky  

                 Stravovací čtečka                     Stravovací čtečka - výdej dvojky

 

Stříšky pro venkovní čtečky 

            Stříšky


Čtečka pro evidenci kouřových pauz

 

                 Čtečka Kouření

  

Externí bezkontaktní čtečka

  • Zařízení sloužící ke čtení bezkontaktních karet, čipů a klíčenek.
  • Převážně používáme asi nejrozšířenější média typu PROXY pracující na frekvenci 125 kHz.
  • Co se týče bezpečnosti, z vlastního kódu čipu využíváme osmimístné hexadecimální číslo, což nám dává možnost 4294967296 kombinací. To je pro běžné účely naprosto dostatečné.
  • Čtecí dosah se pohybuje podle typu čtečky a identifikačního média cca od 8 cm do 25 cm.
  • Externí čtečka většinou komunikuje s docházkovým terminálem nebo řídící jednotkou po sběrnici RS 232 nebo RS 485.
  • Mechanické provedení (krabička) čtečky se volí podle umístění. Jiné krabičky se používají v kancelářském prostředí a jiné zase venku, ve výrobě, ve školství, atd.

                                                                

Další typy čteček

  • Na vyžádání zakomponujeme do systému další typy čteček: MIFARE, Motorola, HID, Cotag, Indala, Dallas, Magnetický kód, Čárový kód, atd.

USB čtečka k PC

  • Zařízení sloužící ke čtení bezkontaktních karet a přímému vkládání do bufferu klávesnice PC. Tato čtečka se využívá naším SW k zadávání nových karet, vyhledávání osob podle čipu, odblokování atd. Čtečka celkově zpříjemní a zrychlí práci s programem.
  • Převážně používáme čtečky na média typu PROXY pracující na frekvenci 125 kHz, ale není problém ani s Dallasem, MIFARE, čárovým kódem, atd.
  • Klávesnicové čtečky se dělají v několika provedeních. Dnes nejrozšířenější je varianta připojení přes USB rozhraní. Dále také poskytujeme čtečky na DIN, PS2 a RS-232.
  • Klávesnicová čtečka nepotřebuje ke své funkci žádný další obslužný software. Přečtený kód čipu umísťuje přímo do bufferu kláves, takže se tváří jako kdybychom kód napsali přímo z klávesnice. Proto je možné ji bez problémů využít i jiným SW a pro jiné účely.

                                                                USB Čtečka

 

Externí čtečky lze použít jak pro přístupové systémy, tak i pro docházkové systémy.