Docházkový terminál LITE 2020


Docházkový terminál do menších firem a provozů

Docházkový terminál LITE je naší jednodušší variantou dotykového terminálu iTouch a stejně jako on také slouží pro označování docházky zaměstnanců. Používá se v méně vytížených provozech s menším počtem osob, kde postačí jednoduché označování příchodů a odchodů zaměstnanců, není vyžadována zpětná kontrola na displeji v podobě jména, bilance, atd. a stačí pouze omezený počet speciálních kont přerušení pracovní doby.

Pro zvýšení přehlednosti a jednoduchosti obsluhy je terminál vybaven tlačítky se symbolem dveří a blikajícími nápisy v zelené (PŘÍCHOD) a červené (ODCHOD) barvě, které pracovníkům umožňují volbu směru průchodu a také je informují, v jakém stavu je terminál aktuálně překlopen.

Čipování je tedy velmi jednoduché, po optické kontrole nastavení na požadovaný směr stačí pouze k terminálu přiložit čip nebo kartu a docházka je zaznamenána. Jelikož terminál nemá displej, je tato akce potvrzena pomocí barevné RGB LED diody a její blikání doprovází zvukový signál.

Docházkový terminál LITE

Tento terminál také obsahuje 4 základní konta přerušení pracovní doby, jako jsou:  lékař, pochůzka, dovolená, oběd, která provedou příslušný  záznam v programu.

Docházka M.S.O.  Volba konta probíhá pomocí tlačítka s názvem konta, zvolené konto  je označeno rozsvícením modré barvy příslušného tlačítka. Tato konta je možné před vlastní instalací systému upravit dle vašich požadavků vytvořením speciální masky s Vašimi popisy.

Terminál může být v nejlevnější variantě provozován s nezáložním spínaným adaptérem do zásuvky nebo ho lze doplnit záložním zdrojem s akumulátorem.
K vaší PC síti se připojuje pomocí ethernetového kabelu do nejbližší počítačové zásuvky nebo switche. V případě nedostupnosti metalického připojení může terminál komunikovat i bezdrátově přes WiFi. V případě výpadku počítačové sítě jsou záznamy o docházce uchovávány ve vnitřní paměti a po obnovení spojení dojde k jejich poslání do programu Docházka M.S.O. 

 

Hlavní rysy docházkového terminálu LITE:


•  Jednoduchý záznam docházky s možností volby čtyř základních kont přerušení pracovní doby.
•  Automatické přepínání příchodů a odchodů podle směn a času, což výrazně zrychlí průchodnost
   a jednoduchost obsluhy.
•  Barevná informační RGB LED dioda, signalizující on-line a off-line provoz, správnost zadání čipu
    v systému, atd.
•  Zvuková signalizace uložení průchodu.
•  HW se skládá z mikropočítače postaveného na ARM architektuře. Jako operační systém je použit
   Linux. Paměť terminálu je typu FLASH s kapacitou 16 GB.
•  Terminál LITE taktéž umožňuje nativní připojení jedné externí čtečky a ovládání otevírání jedněch   
   dveří.
•  Terminál LITE umožňuje pomocí průmyslové sběrnice RS-485 a komunkačních prvků VOS ovládat až 
   dalších 16 dveří oboustranně, tedy 32 externích čteček
•  Rozměry: 151 x 115 x 68 mm
•  Lze bud´ montáž na zeď nebo může být volně ležící na stole.
•  Průměrná spotřeba cca 170 - 220 mA.
•  Napájení 12 V. 

Nově jsme do všech našich terminálů a řídících jednotek doplnili možnost napájení přes ethernet a to i ve variantě aktivního POE (napětí až 57V, IEEE 802.3af, včetně staršího IEEE 802.3at). Odpadá tím tedy problém s úbytkem napájení na dlouhých datových linkách při používání 12V úrovní a to hlavně u výdejních terminálů, které mají díky hlasovým modulům větší špičkovou spotřebu. V případě zálohování napájení POE switchů v serverovnách je tím zároveň řešeno i zálohování našich zařízení.

Ke stažení
Příloha Size
DT LITE - 2020 740.43 KB