Dotykový objednávkový terminál

Objednávkový terminál iTouch je naším nejnovějším objednávkovým zařízením v oblasti stravovacích technologií pro školní a závodní jídelny či výdejny. Primárně slouží k objednávání, výběru a rušení stravy až na 4 týdny dopředu. Na terminálu je taktéž možné zkontrolovat vlastní objednávku, finanční stav konta, atd. Zařízení zvládá 5 chodů za den: snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře.

Dotykový objednávkový terminál_01

Otevřená objednávka obědů pro aktuální den. Barevné podsvícení zobrazuje volenou stravu.

 

Dotykový objednávkový terminál_02

Úvodní obrazovka s údaji, logem školy a aktuálním časem synchronizovaným z internetu.
Vlevo dole políčko „Porce“ k zobrazení počtů porcí zbývajících k výdeji.

Dotykový objednávkový terminál_03

Otevřená objednávka obědu pro aktuální týden s jídelníčkem.
V pravém sloupci se červeně zvýrazní volený druh stravy: snídaně, oběd, svačina dopolední/odpolední, večeře.

 Kvůli zpětné kompatibilitě zachovává původní funkce zastaralého terminálu REX a další nové doplňuje. Hardware zařízení byl zcela přepracován. Hlavním rozdílem je změna displaye a s ní i nahrazení stávající tlačítkové klávesnice novou variabilní, zobrazovanou na displeji. Pro dobrou čitelnost a přehlednost je použit velký barevný 7“ displej s rozlišením 800 x 480 bodů. Dotyková vrstva displeje je kapacitního typu a zvládá až 10 současných dotyků. Přední část je chráněná pevným kaleným sklem, velmi odolným proti poškrábání. Tato varianta umožňuje jednoduše uživatelsky upravit úvodní obrazovku terminálu, na které může být Vaše logo, identifikační údaje, fotografie jídelny, atd.

Vlastní hardware terminálu obsahuje čtyřjádrový procesor a 1 GB RAM a má tedy velkou výkonovou rezervu pro pozdější aktualizace programu a integrace nových funkcí. Pro ukládání dat a vlastní operační systém zařízení obsahuje paměť typu FLASH a to v základu 16 GB s možným rozšířením až na 128 GB. Samozřejmostí je také integrované ethernetové rozhraní pro připojení terminálu do PC sítě. Jako operační systém slouží LINUX. Objednávkový terminál iTouch se standardně připojuje do počítačové sítě, po které probíhá i komunikace s jídelním programem. Může také volitelně obsahovat integrované rozhraní Wi-Fi pro bezdrátové připojení. Napájení terminálu zůstalo na 12 V, takže je zajištěna i jeho funkčnost při případném výpadku elektrické
sítě 230 V.

Hlavní výhodou oproti starším terminálům REX je změna typu komunikace s PC z RS - 485 na ethernetovou. Kompletně tedy odpadá použití programu GRouter, komunikace probíhá přímo mezi jídelním programem a terminálem. Tato novinka zajišťuje v případě použití u off-line
komunikace výrazné zrychlení přenosů dat mezi terminálem a programem. Komunikace nyní probíhá v řádu vteřin a ne i několika minut. 
Terminál iTouch mimo ethernetové komunikace taktéž obsahuje sběrnici RS - 485,
přes kterou dokáže spolupracovat se staršími terminály STANDARD a COMFORT. 
Při modernizaci systému není tedy nutné vyměnit celý stravovací systém, ale lze začít pouze s modernizací objednávkového terminálu. 

Hlavní rysy objednávkového terminálu iTouch:

 • Rozměry výška: 240 mm, šířka 200 mm, hloubka 100 mm
 • Barevný 7“ dotykový kapacitní display s rozlišením 800 x 480 bodů a kaleným krycím sklem.
 • Čtyřjádrový procesor s 1 GB RAM a 16 - 128 GB FLASH.
 • Na displeji se zobrazuje vždy objednávka na celý týden naráz a mezi jednotlivými týdny se dá jednoduše přepínat bez uzavírání objednávky jak tomu bylo u terminálu REX.  
 • Vybraná jídla se zobrazují přeškrtnutím daného symbolu.
 • Terminál zobrazuje aktuální datum a čas, příjmení a jméno strávníka, stav jeho konta, aktuálně zobrazený týden, atd.
 • Terminál má definovatelnou úvodní obrazovku, na které se může zobrazovat logo firmy či školy, identifikační údaje, případně fotografii výdejny, atd.
 • Pro kuchařky je možné zobrazovat počty zbývajících jídel do konce výdeje.
 • Terminál obsahuje jak ethernetové, tak RS - 485 rozhraní pro zachování komunikace se staršími zařízeními.
 • Terminál může volitelně obsahovat rozhraní Wi-Fi pro jeho bezdrátové připojení do PC sítě. 
 • Napájení 12 V, 500 mA – 1000 mA (podle provedení čtecího zařízení a způsobu komunikace).
 • Rozsah pracovních teplot – podle provedení od  –20°  do 50° C.
 • Vnitřní hodiny jsou automaticky synchronizovány s časem v internetu.
Ke stažení
Příloha Size
Dotykový objednávkový terminál 2.81 MB